• Baner - Slajd

  Biblioteka Publiczna Gminy Niechanowo

 • Baner - Slajd

  Biblioteka Publiczna Gminy Niechanowo

 • Baner - Slajd

  Biblioteka Publiczna Gminy Niechanowo

 • Baner - Slajd

  Biblioteka Publiczna Gminy Niechanowo

 • Baner - Slajd

  Biblioteka Publiczna Gminy Niechanowo

 • Baner - Slajd

  Biblioteka Publiczna Gminy Niechanowo

La Dolce Vita (słodkie życie) Teatr Profilaktyczno - Edukacyjny "Moralitet" z Krakowa

 Spektakl porusza bardzo ważny problem, często spotykany wśród młodych ludzi, jakim są uzależnienia. Młodzi aktorzy wcielili się w czterech przedstawicieli różnego rodzaju nałogów: narkomanii, hazardu, Internetu oraz przesadnej dbałości o własny wygląd.

Po spektaklu widzowie mieli możliwość rozmowy z aktorami, zadawania im pytań. Artyści opowiadali o tym, jak łatwo popaść w uzależnienie, nie tylko od powszechnie znanych używek. Wskazali również na to, iż aby zapobiec wszelkim uzależnieniom, należy uchronić młodych ludzi przed iluzją łatwego szczęścia, gdzie środki do zaspokojenia pragnień są dostępne na wyciągnięcie ręki oraz od utraty kontaktu z otaczającą rzeczywistością.

Opis spektaklu:

Maryśka, to dziewczyna uzależniona od używek: alkoholu, narkotyków, tytoniu. By móc zaspokoić swe potrzeby, zbiera pieniądze do puszki, odgrywając rolę mima ulicznego. Poznaje Viktora, który wrzuca jej do puszki kilka monet. Okazuje się, że Viktor jest hazardzistą, który grając na automatach przegrał sporą sumę pieniędzy i teraz poszukuje sposobu aby się „odbić”. Postanawia wziąć udział w wyścigach samochodowych. Maryśka próbuje odwieźć od tego pomysłu swego nowego przyjaciela, tłumacząc mu, że jest to bardzo niebezpieczne.  Niestety nie udaje jej się to. Pojawia się także znajomy Maryśki, Do-Do. Do-Do jest człowiekiem zupełnie oderwanym od rzeczywistości. Zagłębiony w swojego laptopa, nie zwraca uwagi na otaczający go świat. Nawet Simona, piękna dziewczyna Viktora, nie potrafi zainteresować sobą Do-Do. Simona jest zajęta głównie dbałością o swój wygląd, wizytami u kosmetyczki, u fryzjera, cudownymi dietami… Cóż z tego, że wycieńczyła całkowicie swój organizm, skoro jest teraz taka piękna. Simona zainteresowana jest jedynie swoim wyglądem, a cudowne, piękne życie umyka niezauważalnie obok niej.
Każdy z naszych bohaterów, żyjąc w swym świecie, sądzi, że to jego wymarzone i cudowne La Dolce Vita.
I nagle wszystko się zmienia…
Viktor doznaje poważnego wypadku na wyścigach samochodowych. Do przeprowadzenia natychmiastowej operacji ratującej jego życie potrzebna jest krew. Niestety żadne z przyjaciół krwi nie może oddać…

Zapytaj bibliotekarza

Zapytaj bibliotekarza!

Zapytaj bibliotekarza to usługa informacyjna prowadzona przez Bibliotekę Publiczną Gminy Niechanowo. Jeśli na stronie www oraz w katalogu online biblioteki nie znajdziesz poszukiwanych informacji, skontaktuj się z bibliotekarzami BPGN - zadzwoń lub wyślij pytanie e-mailem.

Skontaktuj się z nami

w.bibliotece.pl - szukaj książek w bibliotekach

Fundacja Orange - logo

Licznik odwiedzin

Dzisiaj4
Łącznie wizyt28033