Jubileusz Biblioteki

W dniu 09 maja 2018 r. w Sali Gminnego Ośrodka Kultury w Niechanowie odbył się Jubileusz 70-lecia Biblioteki, na zaproszenie biblioteki odpowiedziało swym przybyciem wiele przedstawicieli instytucji, czytelników oraz gości.

Jubileusz Biblioteki

Jubileusz rozpoczął się inscenizacją artystyczną przygotowaną przez p. Andrzeja Penkerta wraz z uczniami z SP Niechanowo. Inscenizacja opowiadała o bibliotece i zmianach jakie w niej zaszły przez lata. Opowiadała również historię książek stojących na półkach o ich przeżyciach, obawach, lękach i radościach wtedy gdy czytelnicy je zabierają z półek. Dziękujemy Panu Andrzejowi za przygotowanie części artystycznej oraz dzieci i młodzieży za zagranie w niej i poświęcony czas, również za przygotowanie scenografii i nagłośnienia.

Jubileusz Biblioteki

Następnie wielu gości zabrało głos, były gratulacje i życzenia . Nie zabrakło wspomnień i wielu miłych słów.

Jubileusz Biblioteki

Po podziękowaniach i życzeniach miał miejsce występ dzieci należącego do kółka tanecznego przy GOK w Niechanowie. Dzieci wykonały dwa przepiękne tańce a po występnie otrzymały słodkości.

Jubileusz Biblioteki

Kolejnym punktem uroczystości była krótka prezentacja multimedialna prezentująca historię biblioteki. Prezentację można obejrzeć korzystając z poniższego linku:

Po prezentacji przyszedł czas na docenienie i podziękowanie instytucjom współpracującym oraz oczywiście naszym czytelnikom. W ramach podziękowań otrzymali pamiątkowe medale.

Jubileusz Biblioteki

Aż w końcu przyszedł czas na występ zaproszonego gościa specjalnego Panią Katarzynę Żak , która zaprezentowała nam niezapomniany występ w którym opowiadała krótkie historie ze swojego życia oraz piosenki napisane przez między innymi Agnieszkę Osiecką i Wojciecha Młynarskiego.

Jubileusz Biblioteki

Jubileuszowy wieczór zakończony został słodkim poczęstunkiem, i jak to bywa na urodzinach nie zabrakło urodzinowego tortu.

Jubileusz Biblioteki

Wszystkim gościom serdecznie dziękujemy za przybycie i miłe słowa.