„WESELE” w Niechanowie

W dniu 2 września po raz czwarty odbyło się Narodowe Czytanie w tym roku czytane było WESELE Stanisława Wyspiańskiego. Pierwotnie miało się odbyć w przypałacowym parku, ale ostatnie ze względu na kapryśną pogodę Narodowe Czytanie przeniesiono do Gminnego Ośrodka Kultury.

czytanie 2017 01

Przybyli goście wsłuchując się w dramat mogli przenieść się do podkrakowskich Bronowic na wesele krakowskiego poety Lucjana Rydla i chłopki Jadwigi Mikołajczykówny.

„WESELE” w Niechanowie

W poszczególne role wcielili się:

- ks. Proboszcz Andrzej Ziółkowski jako Ksiądz

- Wójt Gminy Niechanowo pan Eugeniusz Zamiar jako Pan Młody

- Radny Powiatu Gnieźnieńskiego pan Zbigniew Bręklewicz wcielił się w rolę Gospodarza

- Radna gminy pani Elżbieta Jasek jako Czepiec i Marysia

- Przewodnicząca Stowarzyszenia Rodziców Ziemi Niechanowskiej pani Grażyna Kozanecka jako Poeta

- Dyr. Zespołu szkół pan Elżbieta Rzepecka-Roszak jako Gospodyni , Zosia i Chochoł

- pani Patrycja Rybarczyk jako Haneczka, Nos, Maryna, Dziad oraz Widmo

- pani Karolina Piechowiak jako Panna Młoda

- dyr. Gminnego Ośrodka Kultury pani Teresa Jastrzębska jako Dziennikarz, Klimina, Żyd, Hetman i Wernyhora

- dyr. Biblioteki Publicznej Gminy Niechanowo jako Radczyni, Rachel, Ojciec, Isia, Rycerz, Jasiek i Staszek

„WESELE” w Niechanowie

Po części głównej organizatorzy zaproponowali przybyłym na Wesele gościom tort oraz świeżo pieczony chleb ze smalcem i ogórkiem.

„WESELE” w Niechanowie

Jeśli koś chciałby otrzymać do książki pamiątkową pieczęć serdecznie zapraszamy do Biblioteki Publicznej w Niechanowie

Organizatorem Narodowego Czytania w Niechanowie była Biblioteka Publiczna Gminy Niechanowo oraz Gminny Ośrodek Kultury w Niechanowie pod patronatem Wójta Gminy Niechanowo.

Fot. Dorota Bączyk