Biblioteka podczas Dni Niechanowa

20 maja 2014 r. o godz. 10.00 w Szkole Podstawowej w Jarząbkowie odbył się finał VIII edycji konkursu ortograficznego o pióro Wójta Gminy pod hasłem "Zostań mistrzem ortografii". Organizatorem konkursu była Biblioteka Publiczna Gminy Niechanowo. Został on przeprowadzony w dwóch etapach.

Biblioteka podczas Dni Niechanowa

Pierwszy etap odbył się w miejscowych szkołach. W wyniku wstępnych eliminacji wyłoniono najlepszych. W drugim etapie udział wzięło 9 dzieci ze szkół podstawowych i 10 z gimnazjum. Po raz drugi do grona gimnazjalistów dołączyło 2 uczniów z Niepublicznego Gimnazjum w Niechanowie. Prace konkursowe zostały sprawdzone przez komisję w skład, której weszli nauczyciele poloniści: p. Iwona Wożniak , p. Grażyna Gawęda, p. Ewa Ostach oraz p. Marzena Nowakowska.

Biblioteka podczas Dni Niechanowa

Teksty przygotowane tym razem zostały przez - p. Różę Grabowską dyrektora Gimnazjum w Niechanowie

W kategorii Szkoły Podstawowe:

• Złote Pióro Wójta Gminy (1 miejsce) otrzymała Wiktoria Bartz
  • Srebrne Pióro Wójta Gminy (2 miejsce) otrzymała Dominika Krzyżaniak
  • Brązowe Pióro Wójta Gminy (3 miejsce) otrzymała Julita Kaźmierczak

W kategorii Gimnazjum:

• Złote Pióro Wójta Gminy (1 miejsce) otrzymał Maciej Szulc
  • Srebrne Pióro Wójta Gminy (2 miejsce) otrzymała Nadia Jarzembowska
  • Brązowe Pióro Wójta Gminy (3 miejsce) otrzymała Marta Menes

Zwycięzcy konkursu otrzymali statuetki oraz pióra.

O godz. 17.00 odbyła się uroczystość zorganizowana z okazji Dnia Matki w ramach obchodów Dni Niechanowa. Biblioteka z tej okazji zorganizowała spotkanie autorskie z Panią Krystyną Śmigielską, autorką książek zarówno dla dzieci i młodzieży jak i dla dorosłych.

Biblioteka podczas Dni Niechanowa

Napisane książki przez Panią Krystynę łączy jedno niepodrabialne poczucie humoru oraz ponadczasowe wartości takie jak miłość, przyjaźń oraz chęć poznania świata.

Biblioteka podczas Dni Niechanowa

W trakcie spotkania nasz gość zaprezentował monodram pt. Jaskółki. Spektakl ten poruszał zagadnienia samotności, przemijania, bezradności wobec dylematów egzystencjalnych.
Pani Krysia otrzymała statuetkę, jako podziękowanie za udział w uroczystości.