Zbigniew Kołba w Gminie Niechanowo

18 października Biblioteka Publiczna Gminy Niechanowo zorganizowała spotkanie autorskie z Zbigniewem Kołbą. Miało ono miejsce w „Czerwonych Koralach” w Cielimowie, przy współpracy z Kołem Gospodyń Wiejskich.

Zbigniew Kołba w Gminie Niechanowo

Autor książki „Krioterapia, To warto wiedzieć” przyjechał do nas z Olkusza, gdzie kiedyś prowadził gabinet Krioterapii.

Prelegent w przystępny  sposób, odwołując się do własnych doświadczeń, mówił o leczniczym działaniu niskich temperatur, o korzyściach, jakie niosą ze sobą zabiegi krioterapii miejscowej oraz ogólnoustrojowej.  Krioterapia to zabieg temperaturą poniżej -100°C, (do 3 minut), której celem jest wywołanie naturalnych reakcji obronnych organizmu.

Padły także cenne informacje o sposobach leczenia bezsenności, o technikach relaksacyjnych, wyciszeniu. Gość mówił także o roli minerałów i witamin, przyswajalności oraz ich naturalnych źródłach występowania.

Pod koniec spotkania był czas na dyskusję o zdrowiu, najczęstszych dolegliwościach oraz sposobach radzenia sobie z nimi.

Pan Zbigniew zachęcił  wszystkich uczestniczących w spotkaniu do lektury książki, którą można było zakupić z jego autografem podczas spotkania.

Książkę można wypożyczyć również w bibliotece.

Składamy podziękowanie przewodniczącej koła Pani Elżbiecie Jasek za poczęstunek.

Takich szarlotek się nie zapomina.

Następnego dnia 19 października Pan Zbigniew udał się w dalszą podróż do Szkoły Podstawowej w Jarząbkowie, gdzie odbyło się tym razem spotkanie dla młodszych dzieci. Uczestniczyły w nim uczniowie klas I-IV.

Tym razem gość opowiadał o książce „Znajdź mnie i kiedyś odwiedź”.

Zbigniew Kołba w Gminie Niechanowo

Książka związana jest z miejscowościami, które kojarzą się z nazwami zwierząt, ptaków i drzew. Ilustracje dotyczące przygód bohatera uczą wrażliwości i pobudzają wyobraźnię dziecka.

Dodatkowym atutem książki są informacje „jak się uczyć by się nauczyć”.

Dzieci chętnie uczestniczyły w spotkaniu odpowiadając na pytania oraz klaszcząc w dłonie. Nagradzały autora książki wołając „BRAWO TY”.