DRODZY CZYTELNICY

logo aktualnosciDecyzja jaka podjął rząd o umożliwieniu wznowienia działalności niektórych instytucji kultury w tym bibliotek od 4 maja nie oznacza nakazu ich otwarcia.

Nasza Biblioteka nie będzie czynna od poniedziałku 4 maja. Będziemy natomiast dokładać wszelkich starań, aby zacząć wypożyczać książki tak szybko jak to będzie możliwe. Musimy jednak dopełnić wszystkich koniecznych formalności. Dokładną datę podamy w późniejszym terminie, po uzgodnieniu z poszczególnymi instytucjami i organami.

Po otwarciu biblioteki dla czytelników  Biblioteka Narodowa rekomenduje uruchomienie jedynie wypożyczalni i ograniczenie wolnego dostępu do księgozbioru oraz innych przestrzeni.

Zaleca zarówno użytkownikom, jak i bibliotekarzom, przebywanie w bibliotece w maseczkach i rękawiczkach.

W związku z powyższym proponujemy aby zamawiać książki przed przyjściem do biblioteki w celu skrócenia czasu przebywania w niej, a tym samym ominięcia niepotrzebnych kolejek.

Proponujemy wcześniejsze umówienie telefoniczne lub mailowe wizyty na konkretną godzinę
, aby uniknąć kolejek.

Zamówienia na książki można składać:

telefonicznie pod numerem telefonu 61 427 20 02,

stronę: http://biblioteka.niechanowo.pl/kontakt

lub rezerwować poprzez katalog:  http://www.biblioteka.niechanowo.pl/katalog-on-line

Egzemplarze zwracane do biblioteki nie mogą być dezynfekowane preparatami dezynfekcyjnymi. Po przyjęciu od czytelnika, będą odłożone na okres 14 dni

Z pozdrowieniami
Dyrektor i Pracownicy