JAROSŁAW KRET W NIECHANOWIE

W dniu 08 marca na zaproszenie Biblioteki Publicznej Gminy Niechanowo gościł Jarosław Kret. Spotkanie z podróżnikiem odbyło się podczas obchodów Gminnego Dnia Kobiet zorganizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury i Stowarzyszenie Rodziców Ziemi Niechanowskiej.

JAROSŁAW KRET W NIECHANOWIE

Tematem przewodnim spotkania z Panem Jarosławem była Ziemia Święta, jednak nie tylko o niej toczyły się rozmowy i opowiadania.

Poznaliśmy rodzinną historię naszego gościa, że w połowie jest Wielkopolaninem gdyż jego dziadkowie pochodzą z wielkopolski i to że jego dziadek w chwili śmierci był najstarszym żyjącym Powstańcem Wielkopolskim.

Po przemiłym wstępie Pan Jarosław przeniósł wszystkich uczestników spotkania swa opowieścią do Ziemi Świętej, przybliżył kulturze i pokazał ja tak jak zobaczył ja swoimi oczami innymi niż zwykli pielgrzymi, oczami trochę reportera, trochę fotografa.

JAROSŁAW KRET W NIECHANOWIE

Po przerwie na kawę i torty. Obejrzeliśmy prezentację zdjęć przedstawiających Ziemię Świętą na przestrzeni nie jednej podróży Pana Kreta wraz z jego opowieścią o miejscach które widzieliśmy.

Podczas spotkania można było zakupić książki i uzyskać autograf oraz zdjęcie Z Panem Jarkiem

JAROSŁAW KRET W NIECHANOWIE

Całość spotkania upłynęła w przemiłej atmosferze.