NARODOWE CZYTANIE - po raz trzeci w Niechanowie

3 września 2016 r. o godz. 15.00 w niechanowskim Kościele Parafialnym p.w. Św. Jakuba Apostoła odbyło się Narodowe Czytanie Quo Vadis Henryka Sienkiewicza

To piękna, cudowna powieść o miłości, o upadającym imperium, ale przede wszystkim o sile wiary, która potrafi czasem góry przenosić – mówił prezydent Andrzej Duda, ogłaszając wyniki głosowania.

NARODOWE CZYTANIE - po raz trzeci w Niechanowie

Podczas sobotniego czytania w poszczególne postacie wcielili się:

• Wójt Gminy Niechanowo Eugeniusz Zamiar jako Cezar
  • Przewodnicząca Stowarzyszenia Rodziców Ziemi Niechanowskiej Grażyna Kozanecka jako Winicjusz
  • Janina Szymańska jako Chillon
  • Radny Powiatu Gnieźnieńskiego Zbigniew Bręklewicz jako Petroniusz

W pozostałych rolach:

• Karolina Piechowiak
  • Halina Poradka
  • Julia Grabowska
  • kierownik OSiW w Niechanowie Arkadiusz Gaca Arkadiusz Gaca
  • Szymon Chmiel

W roli Narratorów wystąpiły: Dyrektor Zespołu Szkół w Niechanowie Elżbieta Rzepecka-Roszak, Przewodnicząca Stowarzyszenia Rodziców Ziemi Niechanowskiej Grażyna Kozanecka oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Teresa Jastrzębsk.

NARODOWE CZYTANIE - po raz trzeci w Niechanowie

Organizatorzy serdecznie dziękują ks. kanonikowi Andrzejowi Ziółkowskiemu za możliwość zorganizowania Narodowe Czytanie w kościele p.w. Jakuba Apostoła, wszystkim artystom, wykonawcom i uczestnikom tegorocznej akcji.