Rozmiar czcionki

WIOSNA Z BIBLIOTEKĄ PUBLICZNĄ W NIECHANOWIE

 28.04.2015 - godz 11:30 - Spotkanie autorskie z Janem Hyjek dla młodzieży gimnazjalnej(ur. 19 listopada 1957 w Gnieźnie) - polski pisarz. Z wykształcenia pedagog, kompozytor muzyki do piosenek, autor tekstów, wokalista koncertujący w klubach studenckich w latach w 1983-1993.Autor wierszy, aforyzmów, opowiadań, sztuk teatralnych, recenzji, esejów i powieści.

KONKURS DLA DZIECI

W związku z tygodniem Bibliotek ogłaszamy konkurs pt:

”ILUSTRACJA MOJEJ ULUBIONEJ KSIAŻKI”

WIOSNA Z BIBLIOTEKĄ PUBLICZNĄ W NIECHANOWIE

 

Prace należy dostarczyć do Biblioteki do dnia 7 maja 2015 r.

Rozstrzygnięcie konkursu w czasie trwania Tygodnia Bibliotek (terminy i szczegóły dot. rozwiązania konkursu dostępne będą na stonie www oraz na tablicy ogłoszeń).

W dniach 8-15.05.2015 - Tydzień Bibliotek pod hasłem „WYBIERAM BIBLIOTEKĘ”

WIOSNA Z BIBLIOTEKĄ PUBLICZNĄ W NIECHANOWIE

08.05.2015 - Dzień Bibliotekarza

12.05.2015 - godz 09:30 - występ Teatru Edukacji i Profilaktyki „MASKA” z Krakowa z przedstawieniem pt.: „TAJEMNICE ZAGINIONYCH LITER” dla dzieci klas 1-3

WIOSNA Z BIBLIOTEKĄ PUBLICZNĄ W NIECHANOWIE

W odpowiedzi na rosnącą potrzebę zachęcenia najmłodszych do czytania, stworzyliśmy pełen humoru spektakl edukacyjny. Przedstawienie ma na celu uwrażliwienie dzieci na potrzebę czytania i wiedzy, która za tym idzie. Baśniowe postaci, atrakcyjna fabuła i zaskakujące zwroty akcji spowodują ciekawość młodego widza, która pozostanie niezaspokojona do końca spektaklu. Bajka ma również przybliżyć dzieciom sposób funkcjonowania biblioteki oraz pokazać, że książki mają duszę.

„Pewnego dnia okazuje się, że z książek w bibliotece zniknęły wszystkie litery. Bibliotekarka załamana tym faktem prosi o pomoc detektywa. Podejrzewa, że ktoś litery ukradł. Detektywa poznajemy jako miłośnika książek, który już niejedną książkę wybawił z opresji. Kiedy rozpoczyna śledztwo, trop prowadzi do osoby, która liter używa i ich potrzebuje. Tak spotyka Artystkę. Litery są jej potrzebne do zapisywania pomysłów, do poznawania nowych tekstów. Artystka przekonuje Detektywa, że litery zapisane w notatkach są jej własnością, ale próbuje pomóc dzieląc się z Detektywem wierszem o abecadle, którego akurat uczyła się do najnowszej roli. Ślad prowadzi dalej i gdy Detektyw jest już pewien, że znalazł winnego następuje całkowity zwrot akcji i ku zaskoczeniu wszystkich okazuje się, że liter nikt nie porwał, lecz odeszły z biblioteki same. Dlaczego? Królowa Liter - Literatura odpowie na to pytanie… Zapraszamy do obejrzenia spektaklu.”

 

15.05.2015 - godz 09:00 - spotkanie autorskie z Agnieszką Gadzińską dla przedszkolaków

Jest mieszkanką Łubowa (pracuje w tamtejszym Domu Kultury, jako instruktor) i jednocześnie pisze książki dla dzieci. Do tej pory, nakładem krakowskiego Wydawnictwa Skrzat, ukazały się trzy części opowiadań o Sklocie- niesfornej 6-latce i jej przyjaciołach. W tym roku, jesienią, ukaże się część czwarta, natomiast wiosną odbędzie się premiera kolejnej książki, zupełnie innej   traktującej z przymrużeniem oka o całkiem poważnych sprawach- dziecięcych lękach, odpowiedzialności, byciu sobą...

25.05.2015 - godz 09:00 - spotkanie autorskie z Anną Onichimowską dla gimnazjalistów

(ur. 28 stycznia 1952 w Warszawie) - poetka, prozaik, dramatopisarka, autorka książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz scenariuszy radiowych, telewizyjnych i filmowych.

Zapytaj bibliotekarza

Zapytaj bibliotekarza

Zapytaj bibliotekarza to usługa informacyjna prowadzona przez Bibliotekę Publiczną Gminy Niechanowo. Jeśli na stronie www oraz w katalogu online biblioteki nie znajdziesz poszukiwanych informacji, skontaktuj się z bibliotekarzami BPGN - zadzwoń lub wyślij pytanie e-mailem.

Skontaktuj się z nami

wbibliotecepl

Licznik odwiedzin

Dzisiaj1
Łącznie wizyt27528