Gimnazjaliści listy piszą...

Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu zaprasza gimnazjalistów do udziału w konkursie literackim i napisania tradycyjnego listu o tematyce wakacyjnej.

gimnazjalisci-listy-pisza

SI TU VALES BENE EST EGO VALEO (jeżeli Ty jesteś zdrowy, to dobrze, ja jestem zdrowy) - takim zwrotem w starożytności rozpoczynano pisanie listów. List od stuleci pełnił funkcję komunikacji między ludźmi, wyrażał refleksje, wyznawał uczucia, informował o wydarzeniach, mile spędzonych chwilach itp.

Na przestrzeni wieków powstała sztuka pisania listów zwana epistolografią, wielcy ludzie (m.in. władcy, pisarze, poeci) pozostawili stosy korespondencji, które po dzień dzisiejszy są literackimi arcydziełami. Obecnie rzadziej używa się tej formy, nowe technologie pozwalają na korzystanie z innych narzędzi - szybko i skrótowo przekazywane są relacje.

Regulamin konkursu (pdf)>>>