Rozmiar czcionki

BIBLIOTEKA W DNIACH NIECHANOWA

Spotkanie autorskie z Krystyną Śmigielską

W ramach tegorocznych obchodów Dni Niechanowa Biblioteka Publiczna Gminy Niechanowo zaprasza na spotkanie autorskie z Panią Krystyną Śmigielską. Spotkanie to odbędzie się podczas uroczystości z okazji Dnia Matki, której inicjatorem jest Gminny Ośrodek Kultury w Niechanowie.

ks 2014 01

W trakcie spotkania autorka zaprezentuje swój monodram pt. Jaskółki. Spektakl ten porusza zagadnienia dotyczące samotności, przemijania, bezradności wobec dylematów egzystencjalnych, zmuszając widza do refleksji i prowokując do dyskusji.

Krystyna Śmigielska
(ur. 1957 r.) - autorka książek dla dzieci i dorosłych, animatorka kultury. Zadebiutowała w 2006 r. opowiadaniem Zbieracz grzechów. Jeszcze w tym samym roku nakładem Wydawnictwa Skrzat ukazała się powieść dla dzieci i młodzieży Węszący Renifer, czyli tydzień z ciocią Julią. Do chwili obecnej ukazało się dziewięć jej książek – pięć dla dzieci i młodzieży oraz cztery skierowane do dorosłych czytelników. Wszystkie teksty Krystyny Śmigielskiej łączy - pomimo dużego zróżnicowania fabularnego – niepodrabialne poczucie humoru autorki oraz ponadczasowe wartości: miłość, przyjaźń oraz chęć poznania świata w jego najpiękniejszym wydaniu.

Do chwili obecnej ukazały się następujące książki autorki:
• dla dzieci: Węszący Renifer, czyli tydzień z ciocią Julią, Skarb z leśnego grobowca, Tekla, Tekla i płaczący braciszek, Mój przyjaciel Kwako
• dla dorosłych: Ty to głupia jesteś, Berżeretka bez przepisu, Zbieracz grzechów i inne opowiadania, Gotowe na zmiany

W niechanowskiej bibliotece dostępne są dwie pozycje: Berżeretka bez przepisu i Gotowe na zmiany.

Berżeretka bez przepisu Gotowe na zmiany

Konkurs ortograficzny
21 maja 2014 r. o godz. 10.00, tym razem w Szkole Podstawowej w Jarząbkowie, odbędzie się VIII edycja konkursu ortograficznego „Zostań Mistrzem Ortografii" konkurs o Pióro Wójta Gminy.

Konkurs odbędzie się w dwóch kategoriach wiekowych - szkoła podstawowa i gimnazjum.

Dla zwycięzców przewidziano atrakcyjne nagrody.

REGULAMIN - kat. Szkoła Podstawowa
REGULAMIN - kat. Gimnazjum

Zapytaj bibliotekarza

Zapytaj bibliotekarza

Zapytaj bibliotekarza to usługa informacyjna prowadzona przez Bibliotekę Publiczną Gminy Niechanowo. Jeśli na stronie www oraz w katalogu online biblioteki nie znajdziesz poszukiwanych informacji, skontaktuj się z bibliotekarzami BPGN - zadzwoń lub wyślij pytanie e-mailem.

Skontaktuj się z nami

wbibliotecepl

Licznik odwiedzin

Dzisiaj2
Łącznie wizyt27529