Rozmiar czcionki

Program „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek”

Program „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek”W programie Biblioteki Narodowej „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek" planowana na 2013 r. kwota dotacji wynosi 20.000.000 zł. Dotacja przeznaczona jest na zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych, w tym dla dzieci i młodzieży. Uprawnionymi wnioskodawcami są biblioteki publiczne zorganizowane w formie instytucji kultury.

Przy podziale dotacji brane są pod uwagę następujące kryteria:

  • kryterium czytelnicze (wg liczby czytelników)
  • kryterium demograficzne (wg liczby ludności) określone przez wskaźnik: liczba czytelników na 100 mieszkańców.

Udział środków własnych zagwarantowanych w budżecie biblioteki z dotacji organizatora lub innych źródeł na zakup nowości wydawniczych na 2013 r. nie może być mniejszy niż 25% całości zadania.

Biblioteka Publiczna Gminy Niechanowo otrzymała w 2013 r. dotację w kwocie 5.058 zł, z czego minimum jedna trzecia kwoty dotacji - 1.686 zł zostanie przeznaczona na zakup nowości wydawniczych dla dzieci i młodzieży.

Zapytaj bibliotekarza

Zapytaj bibliotekarza

Zapytaj bibliotekarza to usługa informacyjna prowadzona przez Bibliotekę Publiczną Gminy Niechanowo. Jeśli na stronie www oraz w katalogu online biblioteki nie znajdziesz poszukiwanych informacji, skontaktuj się z bibliotekarzami BPGN - zadzwoń lub wyślij pytanie e-mailem.

Skontaktuj się z nami

wbibliotecepl

Licznik odwiedzin

Dzisiaj2
Łącznie wizyt27539