28 maja 2013 r. o godz. 10.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Niechanowie odbędzie się VII edycja konkursu ortograficznego Zostań Mistrzem Ortografii - konkurs o Pióro Wójta Gminy.

Pierwszy etap odbył się tradycyjnie w miejscowych szkołach: w Zespole Szkół w Niechanowie, Szkole Podstawowej w Jarząbkowie oraz Niepublicznym Gimnazjum w Niechanowie.

Zwycięzcy I etapu

• Aneta Chmiel
  • Mateusz Szatybełko
  • Paweł Dębski

BIBLIOTEKA PUBLICZNA GMINY NIECHANOWO SERDECZNIE ZAPRASZA UCZNIÓW GIMNAZJÓW W NIECHANOWIE DO UDZIAŁU W VII EDYCJI KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO „ZOSTAŃ MISTRZEM ORTOGRAFII" KONKURS O PIÓRO WÓJTA GMINY

I. Organizatorzy:

• Organizatorem konkursu jest Biblioteka Publiczna Gminy Niechanowo.
• Osobą koordynującą przebieg konkursu jest pani Małgorzata Trzaskowska.

II. Cele konkursu:

• promowanie umiejętności w zakresie stosowania zasad ortograficznych języka polskiego,
• kształcenie nawyku prawidłowego stosowania podstawowych zasad ortograficznych i interpunkcyjnych,
• poznawanie i rozumienie podstawowych zasad funkcjonowania języka,
• zdobywanie umiejętności świadomego, samodzielnego korzystania ze słowników ortograficznych,
• rozwijanie zainteresowań kulturą języka polskiego,
• sprawdzenie wiedzy w zakresie poprawności językowej.

III. Zasady uczestnictwa:

Konkurs zostanie przeprowadzony w dwóch etapach:

• I etap szkolny - odbędzie się w miejscowej szkole
Celem tego etapu jest wyłonienie 12 uczestników, którzy wykażą się największą umiejętnością zastosowania w praktyce zasad ortografii i interpunkcji :
- 10 osób - Gimnazjum w Niechanowie
- 2 osoby - Niepubliczne Gimnazjum w Niechanowie
Protokół podpisany przez szkolną komisję oraz dyrektora placówki należy dostarczyć do pani Małgorzaty Trzaskowskiej w nieprzekraczalnym terminie 10 maja 2013 roku.

• II etap gminny - przeznaczony dla zwycięzców I etapu

ODBĘDZIE SIĘ 28 MAJA 2013 ROKU O GODZ 10:00 W GMINNYM OŚRODKU KULTURY W NIECHANOWIE

Na wykonanie zadania przeznaczone jest 20 minut.
Zwycięzcą zostanie uczestnik, który popełni najmniej błędów.
Prace konkursowe zostaną sprawdzone przez komisję w skład, której wejdą nauczyciele:
- p. Grażyna Gawęda (Szkoła Podstawowa w Jarząbkowie)
- p. Ewa Ostach (Szkoła Podstawowa w Niechanowie)
- p. Iwona Woźniak (Gimnazjum w Niechanowie)
- p. Marzena Nowakowska (Niepubliczne Gimnazjum w Niechanowie)

Nagrodzone zostaną trzy pierwsze miejsca. Dla zwycięzców przewidziano atrakcyjne nagrody.

UWAGA!
W obydwu etapach, uczniowie będą pisać teksty przygotowane przez panią Małgorzatę Wojciechowską i panią Marzenę Nowakowską.
Szczegółowych informacji dotyczących konkursu udzielać będzie organizator - tel. 61 427 20 02.

I. Organizatorzy:

• Organizatorem konkursu jest Biblioteka Publiczna Gminy Niechanowo.
• Osobą koordynującą przebieg konkursu jest pani Małgorzata Trzaskowska.

II. Cele konkursu:

• poznawanie i rozumienie podstawowych zasad funkcjonowania języka,
• rozwijanie zainteresowań kulturą języka polskiego,
• sprawdzenie wiedzy w zakresie poprawności językowej.

III. Zasady uczestnictwa:

Konkurs zostanie przeprowadzony w dwóch etapach:

• I etap szkolny - odbędzie się w poszczególnych szkołach
Celem tego etapu jest wyłonienie 9 uczestników, którzy wykażą się największą umiejętnością zastosowania w praktyce zasad ortografii i interpunkcji:
- 6 osób - Szkoła Podstawowa w Niechanowie
- 3 osoby - Szkoła Podstawowa w Jarząbkowie

• II etap gminny - przeznaczony dla zwycięzców I etapu

Zwycięzcą zostanie uczestnik, który popełni najmniej błędów.
- p. Grażyna Gawęda (Szkoła Podstawowa w Jarząbkowie)
- p. Ewa Ostach (Szkoła Podstawowa w Niechanowie)
- p. Iwona Woźniak (Gimnazjum w Niechanowie)
- p. Marzena Nowakowska (Niepubliczne Gimnazjum w Niechanowie)