Rozmiar czcionki

Tydzień Bibliotek w NIECHANOWIE

BIBLIOTEKA PRZESTRZENIĄ DLA KREATYWNYCH
Tydzień Bibliotek 8 - 15 maja 2013

ŚWIĘTA WOJNA - spektakl
9 maja br. Biblioteka Publiczna Gminy Niechanowo zorganizowała dla 1 klas Gimnazjum w Niechanowie spektakl pt. „Święta Wojna" ukierunkowany na przeciwdziałanie agresji i przemocy. Spotkanie odbyło się w Gminnym Ośrodku Kultury w Niechanowie.

Tydzień Bibliotek w NIECHANOWIE

Przemoc i agresja to problem tak popularny, że nie sposób z nim się nie zetknąć wśród dzisiejszej młodzieży. W przedstawionym spektaklu największym problemem była przemoc psychiczna, z którą wrażliwy chłopak nie był w stanie sobie poradzić. W widowisku opisane były także pozytywne wzorce i idee, marzenia, wartość podążania do postawionych sobie celów. Główna bohaterka przekonywała, jak ważne w życiu człowieka są książki, literatura, muzyka, sport.

Tydzień Bibliotek w NIECHANOWIE

Spektakl zyskał uznanie widowni. Młodzież była zainteresowana ukazywanym problemem, ale także sposobem jego przedstawienia. Na sali, w trakcie trwania spektaklu panowała cisza (przerywana tylko w momentach interakcji z aktorami, czy reakcjami śmiechu na niektóre zabawne gagi ). Na gromkie brawa zasłużyli sobie wykonawcy, którzy prezentowali świetny warsztat techniczny, i przygotowanie do wykonywanej pracy.

Tydzień Bibliotek w NIECHANOWIE

Muzyczna Lokomotywa - spotkanie tematyczne z Izabellą Klebańską

13 maja br. odbyło się w Gminnym Ośrodku Kultury w Niechanowie spotkanie autorskie dla 4 klas szkół podstawowych z gminy Niechanowo. Izabella Klebańska – absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi. Autorka scenariuszy programów telewizyjnych dla dzieci i młodzieży takich jak Tut turu i Miganki czy Piosenkarnia, emitowanych przez Program 1 TVP. Pisze również scenariusze teledysków muzycznych. W 2001 r. otrzymała statuetką Yacha za najlepszy scenariusz roku do piosenki pt. „Rowerek" w wykonaniu Pawła Kukiza i zespołu Piersi. Pani Izabella popularyzuje muzykę wśród najmłodszych w niezwykle wesoły i przystępny sposób.

Tydzień Bibliotek w NIECHANOWIE

Izabella Klebańska w czasie niezwykle żywiołowego spotkania zaproponowała dzieciom zabawy słowno-muzyczne, muzyczno-ruchowe i rytmiczne w oparciu o wiersze Juliana Tuwima i własne teksty. Dzieci zostały zabrane na przejażdżkę muzyczną lokomotywą, wystąpiły w ptasim radiu, skakały, klaskały, a przede wszystkim dobrze się bawiły.

Tydzień Bibliotek w NIECHANOWIE

Tydzień Bibliotek w NIECHANOWIE

fotoSÓWKA - konkurs fotograficzny
Podczas Tygodnia Bibliotek wręczono nagrody laureatom konkursu fotograficznego fotoSÓWKA ogłoszonego w miesiącu marcu. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe o tematyce fotograficznej, a najmłodszy uczestnik konkursu zestaw kolorowanek. Ponadto SOKRATES IT - producent i operator portalu w.bibliotece.pl. - ufundował dla laureatów 3 pierwszych miejsc pendrive'y oraz 'portalowe' torby.

adrian-kedzierski

dominik-lewandowski

karolina-piechowiak

maja-czyz

Prace uczestników konkursu zostaną zamieszczone w siedzibie biblioteki, na naszej stronie internetowej i fan page'u www.facebook.com/BibliotekaPublicznaGminyNiechanowo oraz na portalu w.bibliotece.pl.

Zapytaj bibliotekarza

Zapytaj bibliotekarza

Zapytaj bibliotekarza to usługa informacyjna prowadzona przez Bibliotekę Publiczną Gminy Niechanowo. Jeśli na stronie www oraz w katalogu online biblioteki nie znajdziesz poszukiwanych informacji, skontaktuj się z bibliotekarzami BPGN - zadzwoń lub wyślij pytanie e-mailem.

Skontaktuj się z nami

wbibliotecepl

Licznik odwiedzin

Dzisiaj2
Łącznie wizyt27539