Rozmiar czcionki

Kobiety różanej gminy, poezja i uroda

 „Mój krzyk o dobro! Kogo wzruszy?”

Tymi słowami rozpoczął poeta Jerzy Struk swój wieczór autorski, który został zorganizowany z okazji gminnych obchodów Święta Kobiet w Niechanowie.

Kobiety różanej gminy, poezja i uroda

Głównymi organizatorkami była dyr. GOK Teresa Jastrzębska, dyr. BP Małgorzata Trzaskowska i Stowarzyszenie Rodziców Ziemi Niechanowskiej pod patronatem Wójta gminy Eugeniusza Zamiara.

poezja-i-uroda 01

Przew. Stowarzyszenia Grażyna Kozanecka ciepłymi i z serca płynącymi słowami powitała wszystkich przybyłych gości w sali wypełnionej po brzegi a byli nimi: wójt E. Zamiar, dyr. Z. Sz. Elżbieta Rzepecka-Roszak, dyr Przedszkola „Kajtek” Aleksandra Borakiewicz, skarbnik UG Maria Graczyk, przew. Koła Kobiet Aktywnych z gminy Czerniejewo Dorota Ryszczuk, przedstawicielki Firmy Batterwere- Agnieszka Sibik i Barbara Sip, Teresa Warsiewicz, oraz przedstawicielki: UG, wszystkich sołectw, organizacji pozarządowych i czytelnicy biblioteki.

Kobiety różanej gminy, poezja i uroda

Kobiety różanej gminy, poezja i uroda

Kobiety różanej gminy, poezja i uroda

Wójt E. Zamiar złożył wszystkim paniom serdeczne życzenia nie ukrywając zachwytu z tak licznej publiczności i kolejnego trafionego pomysłu jakim okazało się integracyjne spotkanie naszej Małej Ojczyzny.

Kobiety różanej gminy, poezja i uroda

Pani T. Jastrzębska przedstawiła historię tego Święta, która sięga starożytnego Rzymu a trwa po dzień dzisiejszy, natomiast M. Trzaskowska przedstawiła postać Jerzego Struka poety, filozofa, autora piosenek i założyciela Zespołu Poezji Śpiewanej Arete. To była prawdziwa uczta dla ducha. Można było rozmarzyć się w miłosnej poezji a dla utrwalenia przeżyć zakupić płyty i książki, oczywiście z autografem autora.

Kobiety różanej gminy, poezja i uroda

Znalazło się również coś dla ciała, panie z firmy Betterwere zadbały o urodę i zdrowie. Były zabiegi, degustacje, nagrody i przepyszne wypieki.

Kobiety różanej gminy, poezja i uroda

Dziękując sponsorom p. Zenonowi Chmielewskiemu, Joannie Jaskólskiej, paniom SRZN, A. Kościańskiej, GOK oraz BP -G. Kozanecka stwierdziła, że warto obchodzić święto posiadające tak długą tradycję dodając, że niekoniecznie należy go kojarzyć tylko z mocno wbitym w naszą pamięć goździkiem czy też parą rajstop. Dodała również, że śledząc historię tego święta można wysnuć jeden wniosek, że w kobietach jest siła i moc, determinacja, wdzięk i piękność, wrażliwość, matczyność i pracowitość. „Radość nasza ogromna ponieważ sala wypełniona po brzegi świadczy o potrzebie wspólnych spotkań, rozmów, wymiany poglądów i budowaniu relacji interpersonalnych. Radość tym większa, ze nasza działalność jest inspiracją do podejmowania wyzwań przez inne grupy społeczne” zakończyła G. Kozanecka.

Kobiety różanej gminy, poezja i uroda

 

 Jerzy Struk


 6 marca 2013 r. odbyło się w Gminnym Ośrodku Kultury spotkanie autorskie z poetą, panem Jerzym Strukiem. Naszemu gościowi towarzyszył pianista - pan Romuald Andrzejewski i gitarzysta pan Jacek Osmyk.

Kobiety różanej gminy, poezja i uroda

Organizatorami spotkania była Biblioteka Publiczna Gminy Niechanowo i Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu.

Spotkanie zorganizowane zostało z okazji obchodów Gminnego Dnia Kobiet.

Montaż słowno - muzyczny przygotowany przez autora reklamował jego najnowszą książkę pod tytułem „Krzyk o dobro”. Wiele miejsca poświęcił pan Jerzy kobietom i miłości z racji obchodzonego ich święta.

Kobiety różanej gminy, poezja i uroda

Zaproszony gość od najmłodszych lat był zainteresowany muzyką, szachami i poezją. Wiersze zaczął pisać już w 16-tym roku życia, będąc uczniem Liceum Ogólnokształcącego w Międzychodzie. Zadebiutował w 1997 r. tomikiem pt „Jesteśmy”. Dwa lata później ukazała się druga książka poetycka pt. „Rysa absolutna”.

Po dziesięciu latach poeta - po zdarzeniu, które całkowicie odmieniło jego życie - powrócił z trzecim tomem wierszy pt. „ przed… Po…” W marcu 2010 roku ukazała się czwarta książka poetycka autora pt. „Być uczniem miłości”. Również w tym samym miesiącu powołał do życia Zespół poezji śpiewanej ARETE.

Zespół ARETE

Natomiast we wrześniu 2012 roku światło dzienne ujrzała najnowsza książka autora pt. „Krzyk o dobro”.

Zapytaj bibliotekarza

Zapytaj bibliotekarza

Zapytaj bibliotekarza to usługa informacyjna prowadzona przez Bibliotekę Publiczną Gminy Niechanowo. Jeśli na stronie www oraz w katalogu online biblioteki nie znajdziesz poszukiwanych informacji, skontaktuj się z bibliotekarzami BPGN - zadzwoń lub wyślij pytanie e-mailem.

Skontaktuj się z nami

wbibliotecepl

Licznik odwiedzin

Dzisiaj2
Łącznie wizyt27539