Spotkanie z Panem Pawłem Beręsewiczem

30 października 2012 r. w niechanowskiej bibliotece publicznej odbyło się spotkanie z panem Pawłem Beręsewiczem. Miało ono miejsce w Gminnym Ośrodku Kultury. W spotkaniu z pisarzem, poetą i jednocześnie tłumaczem uczestniczyli uczniowie klas IV i V z Szkoły Podstawowej w Niechanowie.

Nasz gość, mieszkaniec Warszawy, ukończył filologię angielską na Uniwersytecie Warszawskim. Po studiach pracował jako nauczyciel języka angielskiego. Obecnie współpracuje z wydawnictwami takimi jak: Literatura i Skrzat.

Spotkanie z Panem Pawłem Beręsewiczem

Pan Beręsewicz podczas spotkania opowiadał o swojej twórczości przy pomocy zabawy. Przemek Dolata i Weronika Manc „popijając kawę" w przygotowanych przez gościa filiżankach brali czynny udział w rozmowie z pisarzem.

Spotkanie z Panem Pawłem Beręsewiczem

Autor zachęcał do czytania książek posługując się fragmentami swoich wierszy i opowiadań: „Lalki Dorotki", „Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek", „Tajemnica człowieka z blizną", „Opowiadania z uśmiechem".

Dzieci zadawały mnóstwo pytań, na które nasz gość chętnie odpowiadał. Autor słowników anglojęzycznych podjął również temat dotyczący tłumaczeń tekstów. Podał różnice między tłumaczeniem tradycyjnym a internetowym translatorem.

Spotkanie z Panem Pawłem Beręsewiczem

Biblioteka zorganizowała mały konkurs dla uczestników spotkania. Pani Dyrektor Małgorzata Trzaskowska zachęciła dzieci, by zajrzały na stronę internetową biblioteki a ściślej mówiąc na katalog on-line i sprawdziły jakie książki Pawła Beręsewicza posiada niechanowska biblioteka w swoim księgozbiorze. Laureatką ogłoszonego konkursu została Dominika Krzyżaniak, która otrzymała w nagrodę książkę naszego gościa.