• Baner - Slajd

  Biblioteka Publiczna Gminy Niechanowo

 • Baner - Slajd

  Biblioteka Publiczna Gminy Niechanowo

 • Baner - Slajd

  Biblioteka Publiczna Gminy Niechanowo

 • Baner - Slajd

  Biblioteka Publiczna Gminy Niechanowo

 • Baner - Slajd

  Biblioteka Publiczna Gminy Niechanowo

 • Baner - Slajd

  Biblioteka Publiczna Gminy Niechanowo

Biblioteka Publiczna Gminy Niechanowo zaprasza na spotkanie autorskie z Pawłem Beręsewiczem

Spotkanie odbędzie się 30 października 2012r. o godz. 8.30 w Gminnym Ośrodku Kultury w Niechanowie

Urodził się w 1970 roku w Warszawie. Jest autorem opowiadań, powieści i wierszy dla dzieci, atakże tłumaczem i leksykografem. Ukończył anglistykę na Uniwersytecie Warszawskim iprzez dłuższy czas uczył angielskiego w warszawskim liceum im. Reytana.

Paweł Beręsewicz

Od 2004 roku współpracuje z krakowskim wydawnictwem Skrzat. Nakładem tego wydawnictwa ukazały się między innymi takie książki jak zbiorki wierszy Lalki Dorotki (2004) i Wieści domowe (2005), wierszowana bajka Akcja ratunkowa (2005), zbiory opowiadań Co tam u Ciumków? (2005) i Pan Mamutko izwierzęta (2006) oraz powieść Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek (2005). Ciumkowe historie w tym jedna smutna (2007) oraz Wielka Wyprawa Ciumków (2009) to kontynuacja przygód rodziny znanej z Co tam u Ciumków?. Najnowszą książką w tej serii jest rodzinny przewodnik po stolicy - Warszawa. Spacery z Ciumkami (2009).

Od 2007 roku współpracuje również z łódzkim wydawnictwem Literatura. Nakładem tego wydawnictwa ukazały się książki Naprzykład Małgośka (2008), Żeby nóżki chciały iść (2009), Tajemnica człowieka z blizną (2010), a także zbiór wierszy Czy pisarzom burczy w brzuchu? (2009).

Jest również współautorem i autorem kilku słowników angielsko-polskich ipolsko-angielskich. Współtworzył Wielki Słownik angielsko-polski ipolsko-angielski PWN-Oxford. Pod jego redakcją powstał angielsko-polski ipolsko-angielski internetowy Słownik umów prawnych ifinansowych Getionary Contracts.

Mieszka w Warszawie. Jest żonaty i ma dwoje dzieci.

Biblioteka Publiczna Gminy Niechanowo posiada w swoim księgozbiorze następującą książkę Pawła Beręsewicza:

 Jak zakochałem Kaśkę KwiatekJak zakochałem Kaśkę Kwiatek

Kiedy Jacek Karaś dostrzega u siebie pierwsze objawy zakochania, jest na to przygotowany - prędzej czy później to się musiało stać. Ponieważ jego wybranka nie wygląda na razie na szczególnie zakochaną, Jacek postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i sam ją zakochać. Czy misternie ułożony plan zakochania Kaśki Kwiatek, inteligentnej dziewczyny z zasadami, powiedzie się? Zabawna opowieść, nie tylko o pierwszej szkolnej miłości...

Zapraszamy do lektury!

Zapytaj bibliotekarza

Zapytaj bibliotekarza!

Zapytaj bibliotekarza to usługa informacyjna prowadzona przez Bibliotekę Publiczną Gminy Niechanowo. Jeśli na stronie www oraz w katalogu online biblioteki nie znajdziesz poszukiwanych informacji, skontaktuj się z bibliotekarzami BPGN - zadzwoń lub wyślij pytanie e-mailem.

Skontaktuj się z nami

w.bibliotece.pl - szukaj książek w bibliotekach

Fundacja Orange - logo

Licznik odwiedzin

Dzisiaj7
Łącznie wizyt32013